Projekty: Ciao Ciało - cykl spotkań dotyczących ciała
Opis
ciao CIAŁO

Zapraszamy na cykl 8 spotkań warsztatowych poświęconych tematowi ciała z perspektywy psychologicznej – świadomości oraz przekonań na jego temat, emocji i napięć w nim będących, wpływu odżywania oraz sportu zarówno na ciało jak i na psychikę.

Każde spotkanie to 2 godziny ciekawych rozmów, ćwiczeń i wymiany doświadczeń z innego tematu:

07.03 Moje ciało, to ja czy ktoś obcy? – o świadomości siebie i swojego ciała
25.04 WYLUZUJ – czyli o tym co można zrobić z bolącymi, spiętymi tkankami naszego ciała
04.04 Gdzie siedzi stres? – o emocjach w ciele, roli głosu i oddechu
18.04 W zdrowym ciele zdrowy duch? – o wpływie aktywności fizycznej na nastrój i samopoczucie
09.05 Czy jemy tylko wtedy, gdy jesteśmy głodni? – o świadomości jedzenia
23.05 Świadomość ciała to pierwszy krok do naturalnego odżywiania się – niezwykle o zwykłym jedzeniu
06.06 Poznaj siebie w ruchu – o improwizacji i niepowtarzalnym stylu poruszania się
20.06 Gdyby ciało chciało tak jak nie chce! – o roli wyznaczania celów i motywacji w pracy nad ciałem

Na każde spotkanie prowadzimy oddzielne zapisy, możesz wziąć wiec udział we wszystkich lub w wybranych przez ciebie spotkaniach.

GODZINY 18.00 – 20.00

MIEJSCE Marzyciele i Rzemieślnicy, Bracka 25, III piętro

OPŁATA 50 zł. W cenie: udział w zajęciach, materiały, woda oraz… ogrom wiedzy i ciekawych doświadczeń! Wszystko to w kameralnej, kilkunastoosobowej grupie.

ZAPISY NA SPOTKANIE - przejdź do strony evenea.pl

Jeśli podoba Ci się cały cykl i chcesz uczestniczyć w kilku spotkaniach - mamy dla Ciebie zniżkę!
-na 3 spotkanie, w którym będziesz uczestniczyć otrzymasz 10% rabatu,
-na 4, 5 i 6 spotkanie - 15%,
-na 7 i 8 - 20% zniżki.

O szczegółach będziemy informować podczas spotkań.

Opis spotkań, które już są za nami:

07.03 Moje ciało, to ja czy ktoś obcy? – o świadomości siebie i swojego ciała
Żyjesz w swoim ciele czy jesteś swoim ciałem? Co o nim myślisz? Jakie masz przekonania? Czy masz świadomość siebie - swojego ciała, odczuć z niego płynących?
Na spotkaniu zadamy te i inne pytania dotyczące połączenia umysłu i ciała. Porozmawiamy co to znaczy mieć ciało, sprawdzimy jak je czujemy i co o nim myślimy. Zmierzymy się też z wyzwaniem – konfrontacji naszego obrazu siebie z tym jak inni nas postrzegają. Dzięki kilku prostym ćwiczeniom doświadczysz siebie, przeanalizujesz swoje myśli i przekonania, będziesz mieć okazję spojrzeć na siebie w nowym świetle, samodzielnie jak i przy pomocy oczu innych.

21.03 WYLUZUJ – czyli o tym co można zrobić z bolącymi, spiętymi tkankami naszego ciała
Zdarza się, że coś Cię boli – kark, plecy, głowa? Męczy Cię branie kolejnych tabletek przeciwbólowych? Chcesz wiedzieć jak rozładować napięcia w ciele, ale nie wiesz jak zacząć? Gdzie się udać i do kogo zwrócić?
W trakcie spotkania wraz z fizjoterapeutą poruszymy kilka słów o "napięciach" w ciele - czym one są i jak powstają. Następnie przejdziemy do praktyki - pokażemy Ci pomocne techniki autorozluźniania spiętych i bolących tkanek różnych części ciała - lędźwi, karku, nóg, stóp czy też głowy. Nauczymy Cię również jak wykorzystać proste przyrządy, aby się rozluźnić m.in. roller, piłki, kolce, bańkę chińską.

04.04 Gdzie siedzi stres? – o emocjach w ciele, roli głosu i oddechu
Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że głos ugrzązł w Twoim gardle, a przyspieszony oddech utrudniał swobodne wypowiadanie się w ważnej sytuacji? Negatywne emocje gromadzą się w naszym ciele, wielokrotnie przyczyniając się do silnego dyskomfortu i poczucia skrępowania związanego z widocznym dla otoczenia napięciem.
Badania z nurtu ucieleśnionego poznania pokazują, że poprzez świadomą zmianę w naszym ciele możemy osłabić lub nawet całkowicie wyeliminować doświadczenie stresu. Podczas zajęć nauczymy Cię wykorzysty-wać techniki oddechowe w celu redukcji napięcia i eliminacji jego zewnętrznych przejawów. Poprzez wspólną pracę z głosem odkryjesz jak wpływając na ton i dynamikę swojego głosu kierować emocjami w różnych sytuacjach. Wreszcie, pogłębiając świadomość własnego ciała uczynisz pierwszy krok w kierunku budowania harmonii pomiędzy umysłem i organizmem. 25.04 WYLUZUJ - czyli o tym co można zrobić z bolącymi, spiętymi tkankami naszego ciała

Zdarza się, że coś Cię boli - kark, plecy, głowa? Męczy Cię branie kolejnych tabletek przeciwbólowych? Chcesz wiedzieć jak rozładować napięcia w ciele, ale nie wiesz jak zacząć? Gdzie się udać i do kogo zwrócić?W trakcie spotkania wraz z fizjoterapeutą i psychologiem powiemy kilka słów o napięciach w ciele - czym one są i jak powstają. Następnie przejdziemy do praktyki - powiemy o możliwościach pracy nad napięciami w ciele zarówno od strony medycznej jak i psychologicznej. Pokażemy Ci pomocne techniki autorozluźniania spiętych i bolących tkanek różnych części ciała - lędźwi, karku, nóg, stóp czy też głowy. Nauczymy Cię również jak wykorzystać proste przyrządy, aby się rozluźnić m.in. roller, piłki, kolce.

Najbliższe spotkanie


09.05 Czy jemy tylko wtedy, gdy jesteśmy głodni? – o świadomości jedzenia
Czy rzeczywiście jemy z powodu głodu? Codziennie odżywiamy nasze ciało, aby mogło funkcjonować i spełniać nasze marzenia oraz zadania do wykonania.
Na spotkaniu przeanalizujemy powody zaczynania i kończenia jedzenia oraz odczucia związane z głodem i sytością. To będzie pierwszy krok do swojej świadomości jedzenia. Każdy z uczestników dostanie również zadanie samorozwojowe do domu. Dzięki spotkaniu uporządkujesz sobie wiedzę o procesie jedzenia a praca domowa pozwoli Ci poznać lepiej swoje odżywianie się.

23.05 Świadomość ciała to pierwszy krok do naturalnego odżywiania się – niezwykle o zwykłym jedzeniu
Na ile nasza samoświadomość wpływa na odżywianie się? Czy samo jedzenie wzbudza emocje, tak samo jak dyskusje o nim?
Na spotkaniu odpowiemy na te pytania pod kątem badań naukowych oraz doświadczymy cielesnego jedzenia uaktywniając zmysły. Doświadczymy zwykłego jedzenia niezwykle. Być może zacznie się Twoja droga do naturalnego odżywiania się w zgodzie ze swoim ciałem i duchem.

06.06 Poznaj siebie w ruchu – o improwizacji i niepowtarzalnym stylu poruszania się
„Ruch aby został wyrażony, musi być odnaleziony w ciele, a nie założony jak sukienka lub płaszcz” Mary Whithouse
Czy zastanawiasz się czasami jakby to było poruszać się zupełnie swobodnie, bez żadnych ograniczeń, tych wewnętrznych i zewnętrznych? A może masz ochotę spróbować improwizacji w ruchu i odkryć swój ruch naturalny?
Podczas spotkania będziesz mieć okazję poznać swój indywidualny, niepowtarzalny styl poruszania się, wzbogacić repertuar własnego ruchu poprzez improwizację, jak również doświadczyć tego, w jaki sposób ruch może ułatwić poznawanie siebie - przede wszystkim swoich emocji. Zabierz ze sobą wygodny strój oraz obuwie – będziemy się ruszać! :)

20.06 Gdyby ciało chciało tak jak nie chce! – o roli wyznaczania celów i motywacji w pracy nad swoim ciałem
Masz postanowienie „pracować nad swoim ciałem”? Za tobą bardziej lub mniej udane próby diety lub zdrowego jedzenia, lecz wciąż nie zadowala Cię ich rezultat? Planujesz ćwiczyć regularnie ale… jakoś nie wychodzi?
W trakcie spotkania przyjrzysz się swoim działaniom oraz celom jakie sobie wyznaczasz. Sprawdzisz, czy odpowiednio planujesz realizację marzeń czy postanowień oraz przyjrzysz się swoim myślom i przekonaniom. Poznasz kilka prostych narzędzi, dzięki którym realizacja postanowień związanych z Twoim ciałem będzie nie tylko bardziej skuteczna ale też znacząco łatwiejsza.
Zespół
Katarzyna Wojtkowska
Dominika Pruszczak
Ilona Przeciszewska
Barbara Stolarska
Copyright © 2015 PRIZM