Zespół
Katarzyna Wojtkowska
Katarzyna Wojtkowska
Oddaję się wprowadzaniu smaku do życia: gotuję dla siebie i innych, w domu oraz w Slow Food-Youth, daję możliwość doświadczenia jedzenia podczas kursu Psychologii Jedzenia na UOUW, ułatwiam zrozumienie własnych emocji na Treningu Regulacji Emocji. W trakcie doktoratu na Wydziale Psychologii UW poszerzam swoją wiedzę ze wspomnianych dziedzin- emocji oraz procesu jedzenia. Ukończyłam 165 godzin szkolenia certyfikacyjnego w Szkole Profesjonalnego Coachingu (akredytowanej przez Izbę Coachingu). W coachingu dopasowuję się do potrzeb klienta, podczas pracy bazuję na analizie myśli i emocji oraz przekładaniu ich na zachowania. Korzystam również z pracy metaforą, która okazuje się pomocna gdy trudno jest ubrać myśli w słowa. Metodę coachingu cenię, gdyż daje klarowność myśli oraz emocji, pozwala skupić się na tym, co jest najważniejsze, aby dojść do rozwiązania. Poznaj mnie bliżej: http://www.katarzynawojtkowska.com/
Najważniejszy moment jako coach?
Pamiętam jak po zakończonym procesie coachingowym usłyszałam od klientki, że oprócz zrealizowanego celu odkryła ona nieznane elementy siebie, nad którymi teraz umie już sama pracować i że będzie to robić. To było wzruszające, ponieważ bardzo ważne jest dla mnie budowanie samoświadomości. Kiedy człowiek nauczy się poznawania siebie, to życie staje się łatwiejsze i ciekawsze.

Jestem prezesem, który stara się aby statek PRIZM płynął wyznaczonym kursem przez załogę.
e-mail:katarzyna.wojtkowska@prizmcoaching.pl
Justyna Rzepecka
Justyna Rzepecka
Z wykształcenia jestem psycholożką i iberystką, jednak moją pasją jest jedzenie i to jemu postanowiłam oddać się w swoim obecnym życiu zawodowym. Od niedawna próbuję sił w zawodzie kucharza w restauracji Salto, marzę aby pewnego dnia połączyć w praktyce zdobytą wiedzę z gotowaniem. Jedzenie pasjonuje mnie nie tylko w praktyce, interesuje się jego aspektami antropologicznymi oraz historycznymi. Chciałabym aby kultura kulinarna w Polsce stawała się coraz silniej obecna w codziennym życiu, by ludzie dbali o to, co jedzą i pamiętali, że są tym, co spożywają. Z coachingiem oraz ludźmi ze stowarzyszenia zetknęłam się podczas studiów i choć moja ścieżka kariery skręciła w inną stronę dalej chcę wspierać organizację, bo wierzę w jej potencjał zmieniania świata na lepsze, odnajduję w niej entuzjazm i pasję oraz możliwość rozwoju siebie i innych. Dlatego jestem członkiem zarządu, zajmuję się wsparciem logistycznym i przy różnych okazach dbam o to, aby nikt nie chodził głodny.
Najważniejszy moment w Twojej pracy?
Niezmiennie oczarowuje mnie magia wspólnego posiłku, nie ma nic lepszego niż jedzenie pysznych dań w doborowym towarzystwie, dlatego uwielbiam momenty, kiedy ludziom smakuje to, co dla nich przygotowałam.
e-mail:justyna.rzepecka@prizmcoaching.pl
Basia Stolarska
Basia Stolarska
Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. W życiu ważne są dla mnie relacje, bycie z ludźmi i dla ludzi. Fascynują mnie góry, przyroda i piękna muzyka. Jestem psychologiem (Wydział Psychologii UW) ze specjalizacją Wspieranie Rozwoju Osobowości oraz Psychologia Wychowawcza Stosowana, biologiem (Wydział Biologii UW) i coachem (Kurs CFC Noble Manhattan Coaching). W coachingu przyświecają mi przede wszystkim idee Psychologii Pozytywnej, która dostarcza naukowo potwierdzonych narzędzi pozwalających klientowi urzeczywistnić swój potencjał poprzez: przeżywanie pozytywnych emocji, zaangażowanie, nadawanie sensu, budowanie ubogacających relacji oraz wyznaczanie i osiąganie ważnych celów. Jestem coachem, bo poszukiwanie i budowanie szczęścia jest dla mnie fundamentem spełnionego życia, czego chciałabym dla wszystkich.
e-mail:barbara.stolarska@prizmcoaching.pl
Małgorzata Chrapkiewicz
Małgorzata Chrapkiewicz
Jestem szczęśliwą żoną i mamą, a poza życiem rodzinnym realizuję się jako psycholog i coach. Prowadzę coaching indywidualny, warsztaty psychoedukacyjne i spotkania rozwojowe. Pracuję m.in. z rodzicami. Jestem harcerką – instruktorką. Ogromną radość sprawia mi śpiewanie, przez kilka lat współtworzyłam zespół z nurtu poezji śpiewanej, co było niesamowitą przygodą i spełnieniem nastoletnich marzeń. Lubię wędrowanie po górach, najlepiej całą rodziną „z dzieckiem w plecaku”. Posiadam certyfikację Noble Manhattan Coaching (Practicioner Coach Diploma – kurs akredytowany przez IIC&M). Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Uważam, że główne narzędzie coacha to on sam, dlatego nieustannie doskonalę takie umiejętności jak głębokie słuchanie czy korzystanie z własnej intuicji. Niezmiennie ciekawi mnie człowiek, jego marzenia i to, jak wiele możliwości może w sobie odkryć i ile przeszkód pokonać, aby te pragnienia spełnić. Jestem coachem, bo pracując z ludźmi widzę skuteczność tej metody. Gdy po skończonym procesie obserwuję twarz pełną satysfakcji i energii – sama dostaję skrzydeł.
Najważniejszy moment jako coach?
Moment, w którym zobaczyłam na własne oczy zmiany u osób, z którymi pracowałam. Wtedy uwierzyłam, że mogę być skutecznym coachem i wspierać ludzi w osiąganiu ich marzeń, celów i stawaniu się takimi, jakimi chcą być.

W stowarzyszeniu koordynowałam projekt spotkań dla przedsiębiorców: Przekrocz swoją normę w CP Smolna, a także współtworzę takie inicjatywy jak: Zjazd Coachów, Fenyloketonuria, Potencjał Mamy. Obecnie koordynuję nowy projekt Emocje uDOMowione.
e-mail:malgorzata.chrapkiewicz@prizmcoaching.pl
Alicja Gniewek
Alicja Gniewek
Jestem podróżniczką i towarzyszką podróży - rzeczywistych i metaforycznych, kulturalnych i kulinarnych, małych i dużych. Fotografka-amatorka z zapędami feministycznym. W ramach odstresowania – gotuję, często wspólnie z przyjaciółmi. Certyfikowana coach metody Analytic Network Coaching i Szkoły Profesjonalnego Coachingu (akredytowanej przez Izbę Coachingu). Jako doktorantka na Wydziale Psychologii UW, trenerka i współwłaścicielka firmy szkoleniowej prowadzę zajęcia akademickie i warsztatowe. Jestem dyrektorką Oddziału Mazowieckiego Izby Coachingu. W pracy coachingowej buduję szczerą, głęboką i otwartą relację z klientami. To pozwala im stawiać sobie kolejne wyzwania, odpowiadać na nieoczywiste pytania oraz być w kontakcie z samym sobą. Jestem coachem, bo uwielbiam patrzeć, jak klienci odkrywają swoje wartości, motywację i z zapałem, mimo różnych przeciwności zmieniają swój świat. Jestem coachem, bo każde spotkanie z drugim człowiekiem jest dla mnie fascynujące.
Najważniejszy moment jako coach?
Superwizja - pierwsza, szósta, dziesiąta… Trudno powiedzieć, która była najważniejsza. Za każdym razem wychodzę z superwizji trochę jak zaczarowana. Przełamuje ona moje schematy, daje mi wgląd w siebie i wskazuje, w jakim kierunku chcę się rozwijać, żeby być jeszcze lepszym coachem.

W stowarzyszeniu lubię zajmować się merytoryką, pracą koncepcyjną i kontaktem z coachami z różnych środowisk. Chętnie działam jako członkini zespołów projektowych – bo daje mi to poczucie współtworzenia rzeczywistości wraz z ludźmi, którzy są pełni energii, pomysłów i wzajemnej akceptacji.
e-mail:alicja.gniewek@prizmcoaching.pl
Kinga Grzyb
Kinga Grzyb
Dobra dusza dbająca o atmosferę, oddana i wyjątkowo zaangażowana - tak zdarza mi się słyszeć na swój temat od innych. Prywatnie spełniam się przede wszystkim jako żona, przyjaciółka i siostra wchodzącego w dorosłe życie młodszego brata. Bardzo lubię odkrywać nowe miejsca, każda podróż wzbogaca mnie o fantastyczne doświadczenia, jak również jest najlepszym sposobem na relaks. W pracy coacha i trenerki korzystam z doświadczeń zdobytych w ramach: studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacje: Wspieranie Rozwoju Osobowości oraz Psychologia Organizacji i Pracy), pracy w firmach szkoleniowo-doradczych oraz w Pionie HR międzynarodowej korporacji, gdzie zarządzam programem coachingu wewnętrznego. Ukończyłam kurs oparty na metodyce CoachWiseTM w ramach programu akredytowanego w ICF. Jako coach koncentruję się na wykorzystywaniu tkwiącego w kliencie potencjału, dbam o stworzenie przestrzeni zaufania, sprzyjającej zmianie i odkrywaniu siebie. Dlaczego według mnie coaching działa? Ponieważ nie narzuca gotowych schematów, a doprowadza klienta do własnych odkryć, rozwiązań i decyzji, które są najlepszymi z możliwych, ponieważ są wypracowane w ramach niepowtarzalnego kontekstu jego sytuacji i przez niego samego.
Najważniejszy moment jako coach?
Uwielbiam, kiedy klient dochodzi do wniosku: „Sam to wypracowałem / osiągnąłem!” – jest to dla mnie potwierdzeniem dobrze poprowadzonej sesji / procesu i rodzi ogromną radość.

W stowarzyszeniu odnajduję przestrzeń do rozwoju (siebie i innych), inspiracji, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz realizowania projektów, które wpisują się w ideę szerzenia jakościowego coachingu.
e-mail:kinga.grzyb@prizmcoaching.pl
Agata Lamparska
Agata Lamparska
Poszukuję i odkrywam – siebie, nieznane miejsca, nową knajpkę, projekt, na który nie mam już czasu, ale zapowiada się obiecująco. Nie chcę by ominęło mnie coś ważnego, wiec staram się być w kilku miejscach jednocześnie. Wyśpię się kiedy indziej. Praca z ludźmi jest moją pasją. Jestem psycholożką, trenerką i certyfikowaną coach (Wydział Psychologii UW, Szkołę Profesjonalnego Coachingu IPRI, certyfikację DISC Extended). Mam doświadczenie pracy w biznesie, sektorze pozarządowym i publicznym. W pracy z klientem najważniejsza jest dla mnie uważność i akceptacja – to buduje zaufanie i relację, która staje się inkubatorem zmiany. Istotne jest dla mnie również dążenie do sedna, do prawdziwej motywacji. Każdy ma w sobie mnóstwo nieodkrytych zasobów, które coaching wydobywa, przez co wzmacnia wiarę w siebie i uczy brania odpowiedzialności. Dzięki temu, przy prostocie swojej formy, przynosi olbrzymie efekty. Uwielbiam obserwować to w pracy indywidualnej oraz zespołowej, gdy energia wspólnego celu i dynamika grupy prowadzi ją na nowe pole działania.
Najważniejszy moment jako coach?
Gdy klient/ka odkrywa w sobie coś, o czym nie miał/a pojęcia, układają się puzzle, które długo do siebie nie pasowały. Widząc tę zapalającą się żarówkę, wiem, że nadchodzi czas zmian na lepsze, że energia, która idzie za tym odkryciem zaprowadzi klienta/kę tam, gdzie chciał/a dojść.
W PRIZMie znalazłam grupę ludzi, z którymi dzielę wartości i misję. Rozwijać się w tym gronie i działać na rzecz innych jest dla mnie niecodziennym doświadczeniem. To dla mnie bezpieczna przestrzeń, a jednocześnie inkubator nowych pomysłów i energii do zmieniania świata na lepsze. PRIZM daje mi spojrzenie w przyszłość, w to, ile jeszcze można osiągnąć i zdziałać
e-mail: agata.lamparska@prizmcoaching.pl
Dominika Pruszczak
Dominika Pruszczak
Jako pasjonatka spędzania czasu na świeżym powietrzu biegam niezależnie od pogody. Jako amatorka tworzenia czegoś z niczego, gotuję eksperymentalne potrawy… z różnym skutkiem . Jestem psycholożką (Wydział Psychologii UW), certyfikowaną coach (Szkoła Profesjonalnego Coachingu, IPRI) oraz trenerką umiejętności psychospołecznych (Szkoła Treningu i Warsztatu Psychologicznego, Ośrodek INTRA). Każde spotkanie z klientem/ką to dla mnie nowa przygoda. Towarzyszenie w zmianie i wspieranie w rozwoju odpowiednimi narzędziami, jest dla mnie zarówno pracą jak i pasją. Coaching jest dla mnie nie tylko wyznaczaniem i realizacją celów, to także odkrywanie wartości, potrzeb i zasobów. To poszerzanie samoświadomości, przekraczanie swoich ograniczeń i budowanie siebie. W PRIZMie znalazłam miejsce, gdzie mogę angażować się w różne projekty, działając od logistyki po merytorykę. Ważne jest dla mnie stwarzanie przestrzeni do rozwoju dla naszych klientów jak i dla nas. Bo możliwość rozwoju jest okazją, której nie chce przegapić.
Najważniejszy moment jako coach?
Wzruszające są dla mnie pełne radości telefony lub maile od byłych klientów/tek mówiące o tym, że osiągnęli swój cel. Również niezwykle ważne są dla mnie momenty podczas superwizji, gdy z trudności lub problemu uczę się czegoś istotnego, co mnie buduje i wzmacnia.

W stowarzyszeniu znalazłam miejsce, gdzie mogę angażować się w różne projekty, działając od logistyki po merytorykę. Ważne jest dla mnie tworzenie przestrzeni do rozwoju dla naszych klientów, jak i dla nas… bo możliwość rozwoju jest okazją, której nie chce przegapić.
e-mail:dominika.pruszczak@prizmcoaching.pl
Ilona Przeciszewska
Ilona Przeciszewska
Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam Kurs Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT, Trening Świadomości Ciała, Szkołę Coachingu oraz Kurs Umiejętności Trenerskich. Od ponad 10 lat prowadzę warsztaty rozwoju osobistego oraz coaching. Pracuje z klientem indywidualnym oraz biznesowym, bazując na kilkuletnim doświadczeniu w obszarze HR. W ramach prowadzonych szkoleń wykorzystuje metody pracy z ciałem, które poznałam w ramach odbytych kursów oraz doświadczeniu pracy jako tancerka w teatrze tańca. W pracy z ludźmi najważniejsze jest dla mnie stworzenie przestrzeni na realizowanie własnych możliwości i twórczego potencjału.
Najważniejszy moment jako coach?
Gdy usłyszałam od klientki „zobaczyłam, że…” – to właśnie nowa perspektywa i większa świadomość sprawia, że coaching "działa" i może odpowiedzieć na to czego potrzebujesz.

W Stowarzyszeniu PRIZM działam, ponieważ mam wokół siebie ludzi, którym mogę zaufać we współpracy, uczyć się od nich profesjonalizmu, dzielić wartości i co najważniejsze – zarazić się pasją.
e-mail:ilona.przeciszewska@prizmcoaching.pl
Tomasz Roszkowski
Tomasz Roszkowski
Oto ja, Tomek. Nie jestem coachem/psychologiem, ale managerem/sportowcem, który w życiu prywatnym i zawodowym wykorzystuje metody coachingowe, aby pomóc ludziom wydobyć z nich to, co pozwoli im realizować własne cele. Skończyłem Politechnikę we Wrocławiu i zarządzanie projektami w Warszawie, dzięki czemu wskoczyłem na tory kariery, która pozwala mi realizować się w 100%. Pracuję z zespołami projektowymi oraz klientami biznesowymi, którym za pomocą rożnych metod miękkich pomagam w tworzeniu wizji rezultatów pracy i drogi do ich realizacji. W pracy z klientem ważne jest dla mnie ustalenie metod komunikacji i obopólne zrozumienie tego, co jest naszym celem. Sesje retrospekcyjne i podejmowanie decyzji na podstawie doświadczeń są tym, co pozwala nie tylko na zwiększenie zadowolenia u klienta, ale też wprowadzenie do pracy elementów gry zespołowej i zabawy. Rezygnuję z roli klasycznego managera, który mówi co trzeba zrobić, na rzecz coachingowego modelu zarządzania.
Najważniejszy moment jako manager?
Najważniejszym momentami w mojej pracy są te, w których pozwalam moim współpracownikom/kolegom podejmować samodzielne decyzje, co do wyboru zadań i sposobu ich realizacji, czasami nawet wtedy kiedy osobiście się z nimi nie zgadzam, ale zachowuje to dla siebie i ciągle wspierając zespół najlepiej jak potrafię pozwalam nam przekonać się o rezultatach naszych działań na własnej skórze. Wszyscy wtedy odbieramy bardzo cenną lekcję.
e-mail:tomasz.roszkowski@prizmcoaching.pl
Marcin John
Marcin John
Jest certyfikowanym coachem MLC, ukończył Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizację trenerską). Na co dzień jest coachem, trenerem i konsultantem w firmie szkoleniowej CC Innovation, gdzie między innymi prowadzi zajęcia w Studium Coachingu MLC. Współpracuje z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania prowadząc „Podstawy pomocy psychologicznej”. Wielokrotnie tworzył zespoły projektowe, koordynował akcje społeczne, prowadził kursy i szkolenia dla instruktorów oraz liderów organizacji pozarządowych. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, uważa, że to człowiek jest najważniejszy. Wierzy, że praca na poziomie jednostki przyniesie pozytywną zmianę społeczną.
Bardzo dobrze zna realia NGO – od 2005 jest instruktorem ZHP, gdzie pełnił funkcje Szefa Zespołu Kadry Kształcącej oraz Zastępcy Komendanta Hufca.
Copyright © 2015 PRIZM