Zespół
Katarzyna Wojtkowska
Katarzyna Wojtkowska
Oddaję się wprowadzaniu smaku do życia: gotuję dla siebie i innych, w domu oraz w Slow Food-Youth, daję możliwość doświadczenia jedzenia podczas kursu Psychologii Jedzenia na UOUW, ułatwiam zrozumienie własnych emocji na Treningu Regulacji Emocji. W trakcie doktoratu na Wydziale Psychologii UW poszerzam swoją wiedzę ze wspomnianych dziedzin- emocji oraz procesu jedzenia. Ukończyłam 165 godzin szkolenia certyfikacyjnego w Szkole Profesjonalnego Coachingu (akredytowanej przez Izbę Coachingu). W coachingu dopasowuję się do potrzeb klienta, podczas pracy bazuję na analizie myśli i emocji oraz przekładaniu ich na zachowania. Korzystam również z pracy metaforą, która okazuje się pomocna gdy trudno jest ubrać myśli w słowa. Metodę coachingu cenię, gdyż daje klarowność myśli oraz emocji, pozwala skupić się na tym, co jest najważniejsze, aby dojść do rozwiązania. Poznaj mnie bliżej: http://www.katarzynawojtkowska.com/
Najważniejszy moment jako coach?
Pamiętam jak po zakończonym procesie coachingowym usłyszałam od klientki, że oprócz zrealizowanego celu odkryła ona nieznane elementy siebie, nad którymi teraz umie już sama pracować i że będzie to robić. To było wzruszające, ponieważ bardzo ważne jest dla mnie budowanie samoświadomości. Kiedy człowiek nauczy się poznawania siebie, to życie staje się łatwiejsze i ciekawsze.

Jestem prezesem, który stara się aby statek PRIZM płynął wyznaczonym kursem przez załogę.
e-mail:katarzyna.wojtkowska@prizmcoaching.pl
Justyna Rzepecka
Justyna Rzepecka
Z wykształcenia jestem psycholożką i iberystką, jednak moją pasją jest jedzenie i to jemu postanowiłam oddać się w swoim obecnym życiu zawodowym. Od niedawna próbuję sił w zawodzie kucharza w restauracji Salto, marzę aby pewnego dnia połączyć w praktyce zdobytą wiedzę z gotowaniem. Jedzenie pasjonuje mnie nie tylko w praktyce, interesuje się jego aspektami antropologicznymi oraz historycznymi. Chciałabym aby kultura kulinarna w Polsce stawała się coraz silniej obecna w codziennym życiu, by ludzie dbali o to, co jedzą i pamiętali, że są tym, co spożywają. Z coachingiem oraz ludźmi ze stowarzyszenia zetknęłam się podczas studiów i choć moja ścieżka kariery skręciła w inną stronę dalej chcę wspierać organizację, bo wierzę w jej potencjał zmieniania świata na lepsze, odnajduję w niej entuzjazm i pasję oraz możliwość rozwoju siebie i innych. Dlatego jestem członkiem zarządu, zajmuję się wsparciem logistycznym i przy różnych okazach dbam o to, aby nikt nie chodził głodny.
Najważniejszy moment w Twojej pracy?
Niezmiennie oczarowuje mnie magia wspólnego posiłku, nie ma nic lepszego niż jedzenie pysznych dań w doborowym towarzystwie, dlatego uwielbiam momenty, kiedy ludziom smakuje to, co dla nich przygotowałam.
e-mail:justyna.rzepecka@prizmcoaching.pl
Basia Stolarska
Basia Stolarska
Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. W życiu ważne są dla mnie relacje, bycie z ludźmi i dla ludzi. Fascynują mnie góry, przyroda i piękna muzyka. Jestem psychologiem (Wydział Psychologii UW) ze specjalizacją Wspieranie Rozwoju Osobowości oraz Psychologia Wychowawcza Stosowana, biologiem (Wydział Biologii UW) i coachem (Kurs CFC Noble Manhattan Coaching). W coachingu przyświecają mi przede wszystkim idee Psychologii Pozytywnej, która dostarcza naukowo potwierdzonych narzędzi pozwalających klientowi urzeczywistnić swój potencjał poprzez: przeżywanie pozytywnych emocji, zaangażowanie, nadawanie sensu, budowanie ubogacających relacji oraz wyznaczanie i osiąganie ważnych celów. Jestem coachem, bo poszukiwanie i budowanie szczęścia jest dla mnie fundamentem spełnionego życia, czego chciałabym dla wszystkich.
e-mail:barbara.stolarska@prizmcoaching.pl
Malgorzata Kwiecinska
Malgorzata Kwiecinska
Jestem Kobietą i szczęśliwą narzeczoną. Moją pasją jest rozwój pod każdą postacią – o ciało dbam na siłowni, o umysł poprzez pracę psychologiczną (tak, również ze sobą), o duszę – w tańcu i śpiewie, a o ducha podczas medytacji. Pracuję jako coach, trenerka umiejętności miękkich oraz psychoterapeutka. Z wyróżnieniem ukończyłam psychologię na UW, jako coach zdobyłam certyfikat w podejściu wielopoziomowym (MLC), a obecnie podnoszę kwalifikacje w podyplomowej Profesjonalnej Szkole Psychoterapii. W coachingu, tak jak i w życiu, mocno stawiam na relację – wierzę, że to ona jest fundamentem, na którym można bezpiecznie wznosić nowe budowle. Jednocześnie dysponuję szerokim wachlarzem metod pracy – wychodzę z założenia, że nie ma technik „dobrych” i „złych”, tylko te, które są bardziej lub mniej pomocne w pracy nad konkretnym celem konkretnej osoby. Tym, co najbardziej urzeka mnie w coachingu, w odróżnieniu od pokrewnych podejść, jest wiara w potencjał klienta – w to, że każdy jest najlepszym ekspertem w temacie siebie samego, a moim zadaniem jest tylko wsparcie w dotarciu do nieodkrytych zasobów.
Najważniejszy moment jako coach?
Niezmiennie fascynuje mnie, gdy klient uświadamia sobie, iż cel, który wstępnie określił przychodząc na coaching, wcale nie jest tym, czego pragnie, a jego przeformuowanie prowadzi do przełomu w procesie. Zdarzyło mi się to już kilka razy i jestem przekonana, że zdarzy się jeszcze nie raz.

W stowarzyszeniu szukam nowych dróg rozwoju siebie poprzez wspieranie w rozwoju innych. Z naszych projektów czerpię ogromną inspirację, ale i konkretne możliwości do realizowania mojej misji życiowej.
e-mail:malgorzata.kwiecinska@prizmcoaching.pl
Anna Bus
Anna Bus
Interesuję się tematem odgrywania ról, wykorzystaniem metafory w pracy z klientem. Prywatnie lubię sport – kiedyś ćwiczyłam jogę, od pewnego czasu poznaję sztuki walki. Jestem psychologiem i certyfikowanym coachem w podejściu wielopoziomowym. Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalizacją psychoterapia i szkolenie certyfikacyjne w CC Innovation akredytowane przez Izbę Coachingu. Obecnie jestem w procesie certyfikacji w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od 2012 roku prowadzę sesje coachingowe pod superwizją. Z perspektywy coacha ważna jest dla mnie uważność i zadbanie o partnerską relację. Prowadząc proces coachingowy, korzystam z różnych technik. Pracuję w perspektywie klienta, czasem dzielę się wiedzą lub własnymi spostrzeżeniami, ale to klient jest ekspertem własnego życia. Wiem, że coaching jest skuteczną metodą, bo doświadczyłam jego działania na sobie i widziałam pozytywne efekty u innych osób. Towarzyszenie klientowi w zmianach i osiąganiu jego celów daje mi mnóstwo satysfakcji.
Najważniejszy moment jako coach?
Najważniejszym dla mnie momentem w roli coacha była skuteczna praca w warunkach ograniczonych informacji od klienta.
e-mail:anna.bus@prizmcoaching.pl
Małgorzata Chrapkiewicz
Małgorzata Chrapkiewicz
Jestem szczęśliwą żoną i mamą, a poza życiem rodzinnym realizuję się jako psycholog i coach. Prowadzę coaching indywidualny, warsztaty psychoedukacyjne i spotkania rozwojowe. Pracuję m.in. z rodzicami. Jestem harcerką – instruktorką. Ogromną radość sprawia mi śpiewanie, przez kilka lat współtworzyłam zespół z nurtu poezji śpiewanej, co było niesamowitą przygodą i spełnieniem nastoletnich marzeń. Lubię wędrowanie po górach, najlepiej całą rodziną „z dzieckiem w plecaku”. Posiadam certyfikację Noble Manhattan Coaching (Practicioner Coach Diploma – kurs akredytowany przez IIC&M). Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. Uważam, że główne narzędzie coacha to on sam, dlatego nieustannie doskonalę takie umiejętności jak głębokie słuchanie czy korzystanie z własnej intuicji. Niezmiennie ciekawi mnie człowiek, jego marzenia i to, jak wiele możliwości może w sobie odkryć i ile przeszkód pokonać, aby te pragnienia spełnić. Jestem coachem, bo pracując z ludźmi widzę skuteczność tej metody. Gdy po skończonym procesie obserwuję twarz pełną satysfakcji i energii – sama dostaję skrzydeł.
Najważniejszy moment jako coach?
Moment, w którym zobaczyłam na własne oczy zmiany u osób, z którymi pracowałam. Wtedy uwierzyłam, że mogę być skutecznym coachem i wspierać ludzi w osiąganiu ich marzeń, celów i stawaniu się takimi, jakimi chcą być.

W stowarzyszeniu koordynowałam projekt spotkań dla przedsiębiorców: Przekrocz swoją normę w CP Smolna, a także współtworzę takie inicjatywy jak: Zjazd Coachów, Fenyloketonuria, Potencjał Mamy. Obecnie koordynuję nowy projekt Emocje uDOMowione.
e-mail:malgorzata.chrapkiewicz@prizmcoaching.pl
Alicja Gniewek
Alicja Gniewek
Jestem podróżniczką i towarzyszką podróży - rzeczywistych i metaforycznych, kulturalnych i kulinarnych, małych i dużych. Fotografka-amatorka z zapędami feministycznym. W ramach odstresowania – gotuję, często wspólnie z przyjaciółmi. Certyfikowana coach metody Analytic Network Coaching i Szkoły Profesjonalnego Coachingu (akredytowanej przez Izbę Coachingu). Jako doktorantka na Wydziale Psychologii UW, trenerka i współwłaścicielka firmy szkoleniowej prowadzę zajęcia akademickie i warsztatowe. Jestem dyrektorką Oddziału Mazowieckiego Izby Coachingu. W pracy coachingowej buduję szczerą, głęboką i otwartą relację z klientami. To pozwala im stawiać sobie kolejne wyzwania, odpowiadać na nieoczywiste pytania oraz być w kontakcie z samym sobą. Jestem coachem, bo uwielbiam patrzeć, jak klienci odkrywają swoje wartości, motywację i z zapałem, mimo różnych przeciwności zmieniają swój świat. Jestem coachem, bo każde spotkanie z drugim człowiekiem jest dla mnie fascynujące.
Najważniejszy moment jako coach?
Superwizja - pierwsza, szósta, dziesiąta… Trudno powiedzieć, która była najważniejsza. Za każdym razem wychodzę z superwizji trochę jak zaczarowana. Przełamuje ona moje schematy, daje mi wgląd w siebie i wskazuje, w jakim kierunku chcę się rozwijać, żeby być jeszcze lepszym coachem.

W stowarzyszeniu lubię zajmować się merytoryką, pracą koncepcyjną i kontaktem z coachami z różnych środowisk. Chętnie działam jako członkini zespołów projektowych – bo daje mi to poczucie współtworzenia rzeczywistości wraz z ludźmi, którzy są pełni energii, pomysłów i wzajemnej akceptacji.
e-mail:alicja.gniewek@prizmcoaching.pl
Kinga Grzyb
Kinga Grzyb
Dobra dusza dbająca o atmosferę, oddana i wyjątkowo zaangażowana - tak zdarza mi się słyszeć na swój temat od innych. Prywatnie spełniam się przede wszystkim jako żona, przyjaciółka i siostra wchodzącego w dorosłe życie młodszego brata. Bardzo lubię odkrywać nowe miejsca, każda podróż wzbogaca mnie o fantastyczne doświadczenia, jak również jest najlepszym sposobem na relaks. W pracy coacha i trenerki korzystam z doświadczeń zdobytych w ramach: studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacje: Wspieranie Rozwoju Osobowości oraz Psychologia Organizacji i Pracy), pracy w firmach szkoleniowo-doradczych oraz w Pionie HR międzynarodowej korporacji, gdzie zarządzam programem coachingu wewnętrznego. Ukończyłam kurs oparty na metodyce CoachWiseTM w ramach programu akredytowanego w ICF. Jako coach koncentruję się na wykorzystywaniu tkwiącego w kliencie potencjału, dbam o stworzenie przestrzeni zaufania, sprzyjającej zmianie i odkrywaniu siebie. Dlaczego według mnie coaching działa? Ponieważ nie narzuca gotowych schematów, a doprowadza klienta do własnych odkryć, rozwiązań i decyzji, które są najlepszymi z możliwych, ponieważ są wypracowane w ramach niepowtarzalnego kontekstu jego sytuacji i przez niego samego.
Najważniejszy moment jako coach?
Uwielbiam, kiedy klient dochodzi do wniosku: „Sam to wypracowałem / osiągnąłem!” – jest to dla mnie potwierdzeniem dobrze poprowadzonej sesji / procesu i rodzi ogromną radość.

W stowarzyszeniu odnajduję przestrzeń do rozwoju (siebie i innych), inspiracji, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz realizowania projektów, które wpisują się w ideę szerzenia jakościowego coachingu.
e-mail:kinga.grzyb@prizmcoaching.pl
Agata Katyl
Agata Katyl
Mam na imię Agata. Pochodzę z Warszawy, gdzie mieszkam i pracuję. Pasjonuje mnie szeroko rozumiana zmiana. Uważam, że to ona daje nam największe możliwości rozwoju, odkrywania swoich pasji i czerpania satysfakcji z życia. Dlatego to właśnie wokół zmiany buduję już od kilku lat własną ścieżkę zawodową. Wierzę w coaching, bo… zmusza do myślenia. Jako coach pracuję przede wszystkim w oparciu o autentyczną relację, która polega według mnie na partnerstwie i wzajemnym zrozumieniu. Wierzę w siłę słowa i w podejście holistyczne. Inspiracje czerpię także z Gestalt i coachingu prowokatywnego. Uważam, że podstawą udanego coachingu jest budowanie świadomości. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Paris-Sorbonne. Ukończyłam filologię polską oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Jestem akredytowanym coachem ICF. Obecnie kontynuuję naukę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiuję psychologię pozytywną. Gdy chcę się zrelaksować, wybieram naturę, najczęściej las, żagle lub góry. Stowarzyszenie PRIZM to dla mnie przede wszystkim przestrzeń do wzajemnej inspiracji ☺
Agata Lamparska
Agata Lamparska
Poszukuję i odkrywam – siebie, nieznane miejsca, nową knajpkę, projekt, na który nie mam już czasu, ale zapowiada się obiecująco. Nie chcę by ominęło mnie coś ważnego, wiec staram się być w kilku miejscach jednocześnie. Wyśpię się kiedy indziej. Praca z ludźmi jest moją pasją. Jestem psycholożką, trenerką i certyfikowaną coach (Wydział Psychologii UW, Szkołę Profesjonalnego Coachingu IPRI, certyfikację DISC Extended). Mam doświadczenie pracy w biznesie, sektorze pozarządowym i publicznym. W pracy z klientem najważniejsza jest dla mnie uważność i akceptacja – to buduje zaufanie i relację, która staje się inkubatorem zmiany. Istotne jest dla mnie również dążenie do sedna, do prawdziwej motywacji. Każdy ma w sobie mnóstwo nieodkrytych zasobów, które coaching wydobywa, przez co wzmacnia wiarę w siebie i uczy brania odpowiedzialności. Dzięki temu, przy prostocie swojej formy, przynosi olbrzymie efekty. Uwielbiam obserwować to w pracy indywidualnej oraz zespołowej, gdy energia wspólnego celu i dynamika grupy prowadzi ją na nowe pole działania.
Najważniejszy moment jako coach?
Gdy klient/ka odkrywa w sobie coś, o czym nie miał/a pojęcia, układają się puzzle, które długo do siebie nie pasowały. Widząc tę zapalającą się żarówkę, wiem, że nadchodzi czas zmian na lepsze, że energia, która idzie za tym odkryciem zaprowadzi klienta/kę tam, gdzie chciał/a dojść.
W PRIZMie znalazłam grupę ludzi, z którymi dzielę wartości i misję. Rozwijać się w tym gronie i działać na rzecz innych jest dla mnie niecodziennym doświadczeniem. To dla mnie bezpieczna przestrzeń, a jednocześnie inkubator nowych pomysłów i energii do zmieniania świata na lepsze. PRIZM daje mi spojrzenie w przyszłość, w to, ile jeszcze można osiągnąć i zdziałać
e-mail: agata.lamparska@prizmcoaching.pl
Aleksandra Olczak
Aleksandra Olczak
Z wykształcenia psycholog, coachingiem zajmuje się od 3 lat. Swoje umiejętności zdobyła podczas licznych treningów i warsztatów pod okiem doświadczonych coachów i mentorów ale przede wszystkim poprzez pracę z klientami. Specjalizuje się w coachingu biznesowym, zarówno indywidualnym jak i zespołowym. W swojej pracy łączy narzędzia coachingu klasycznego, wielopoziomowego (multi-level coaching), jak również techniki motywacyjne oraz pracę z metaforą. Fascynuje ją również life coaching, w którym stale rozwija swoje umiejętności i zdobywa nową wiedzę.
Prywatnie pasjonuje się żeglarstwem oraz podróżami, najchętniej łącząc jedno z drugim.
e-mail:aleksandra.olczak@prizmcoaching.pl
Dominika Pruszczak
Dominika Pruszczak
Jako pasjonatka spędzania czasu na świeżym powietrzu biegam niezależnie od pogody. Jako amatorka tworzenia czegoś z niczego, gotuję eksperymentalne potrawy… z różnym skutkiem . Jestem psycholożką (Wydział Psychologii UW), certyfikowaną coach (Szkoła Profesjonalnego Coachingu, IPRI) oraz trenerką umiejętności psychospołecznych (Szkoła Treningu i Warsztatu Psychologicznego, Ośrodek INTRA). Każde spotkanie z klientem/ką to dla mnie nowa przygoda. Towarzyszenie w zmianie i wspieranie w rozwoju odpowiednimi narzędziami, jest dla mnie zarówno pracą jak i pasją. Coaching jest dla mnie nie tylko wyznaczaniem i realizacją celów, to także odkrywanie wartości, potrzeb i zasobów. To poszerzanie samoświadomości, przekraczanie swoich ograniczeń i budowanie siebie. W PRIZMie znalazłam miejsce, gdzie mogę angażować się w różne projekty, działając od logistyki po merytorykę. Ważne jest dla mnie stwarzanie przestrzeni do rozwoju dla naszych klientów jak i dla nas. Bo możliwość rozwoju jest okazją, której nie chce przegapić.
Najważniejszy moment jako coach?
Wzruszające są dla mnie pełne radości telefony lub maile od byłych klientów/tek mówiące o tym, że osiągnęli swój cel. Również niezwykle ważne są dla mnie momenty podczas superwizji, gdy z trudności lub problemu uczę się czegoś istotnego, co mnie buduje i wzmacnia.

W stowarzyszeniu znalazłam miejsce, gdzie mogę angażować się w różne projekty, działając od logistyki po merytorykę. Ważne jest dla mnie tworzenie przestrzeni do rozwoju dla naszych klientów, jak i dla nas… bo możliwość rozwoju jest okazją, której nie chce przegapić.
e-mail:dominika.pruszczak@prizmcoaching.pl
Ilona Przeciszewska
Ilona Przeciszewska
Logicznie myśląca uparta indywidualistka z dużym poczuciem humoru – tak mówią o mnie znajomi. Moje największe radości w życiu to pływanie, ruchowe improwizacje w Teatrze Tańca oraz podbijanie tatrzańskich szczytów, na których wraz z mężem znamy już chyba każdą skałę. Skończyłam Szkołę Coachingu Chrześcijańskiego. Pracuje z klientem indywidualnym oraz biznesowym, wykorzystując kilkuletnie doświadczenie w obszarze HR. W pracy z ludźmi najważniejsze jest dla mnie stworzenie przestrzeni na realizowanie przez klienta własnego, a co za tym idzie najlepszego pomysłu na swoje życie. Zajmuje się coachingiem, ponieważ uwielbiam cieszyć się sukcesem moich klientów.
Najważniejszy moment jako coach?
Gdy usłyszałam od klientki „zobaczyłam, że…” – to właśnie nowa perspektywa sprawia, że coaching ma sens.

W Stowarzyszeniu PRIZM działam, ponieważ mam wokół siebie ludzi, którym mogę zaufać we współpracy, uczyć się od nich profesjonalizmu, dzielić wartości i co najważniejsze – zarazić się pasją.
e-mail:ilona.przeciszewska@prizmcoaching.pl
Tomasz Roszkowski
Tomasz Roszkowski
Oto ja, Tomek. Nie jestem coachem/psychologiem, ale managerem/sportowcem, który w życiu prywatnym i zawodowym wykorzystuje metody coachingowe, aby pomóc ludziom wydobyć z nich to, co pozwoli im realizować własne cele. Skończyłem Politechnikę we Wrocławiu i zarządzanie projektami w Warszawie, dzięki czemu wskoczyłem na tory kariery, która pozwala mi realizować się w 100%. Pracuję z zespołami projektowymi oraz klientami biznesowymi, którym za pomocą rożnych metod miękkich pomagam w tworzeniu wizji rezultatów pracy i drogi do ich realizacji. W pracy z klientem ważne jest dla mnie ustalenie metod komunikacji i obopólne zrozumienie tego, co jest naszym celem. Sesje retrospekcyjne i podejmowanie decyzji na podstawie doświadczeń są tym, co pozwala nie tylko na zwiększenie zadowolenia u klienta, ale też wprowadzenie do pracy elementów gry zespołowej i zabawy. Rezygnuję z roli klasycznego managera, który mówi co trzeba zrobić, na rzecz coachingowego modelu zarządzania.
Najważniejszy moment jako manager?
Najważniejszym momentami w mojej pracy są te, w których pozwalam moim współpracownikom/kolegom podejmować samodzielne decyzje, co do wyboru zadań i sposobu ich realizacji, czasami nawet wtedy kiedy osobiście się z nimi nie zgadzam, ale zachowuje to dla siebie i ciągle wspierając zespół najlepiej jak potrafię pozwalam nam przekonać się o rezultatach naszych działań na własnej skórze. Wszyscy wtedy odbieramy bardzo cenną lekcję.
e-mail:tomasz.roszkowski@prizmcoaching.pl
Marcin John
Marcin John
Jest certyfikowanym coachem MLC, ukończył Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizację trenerską). Na co dzień jest coachem, trenerem i konsultantem w firmie szkoleniowej CC Innovation, gdzie między innymi prowadzi zajęcia w Studium Coachingu MLC. Współpracuje z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania prowadząc „Podstawy pomocy psychologicznej”. Wielokrotnie tworzył zespoły projektowe, koordynował akcje społeczne, prowadził kursy i szkolenia dla instruktorów oraz liderów organizacji pozarządowych. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, uważa, że to człowiek jest najważniejszy. Wierzy, że praca na poziomie jednostki przyniesie pozytywną zmianę społeczną.
Bardzo dobrze zna realia NGO – od 2005 jest instruktorem ZHP, gdzie pełnił funkcje Szefa Zespołu Kadry Kształcącej oraz Zastępcy Komendanta Hufca.
Copyright © 2015 PRIZM